Пакетне надання консалтингових послуг у сфері

пожежної та техногенної безпеки

Системи пожежогасіння

Системи пожежного оповіщення

Пожежна сигналізація

Get Adobe Flash player
Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

puzzle     Минув рік з набуття чинності ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту». Нагадаємо, що цим підзаконним актом технічного характеру запроваджено на добровільній основі залучення до підтвердження відповідності працездатності систем протипожежного захисту незалежної «третьої сторони».

     Третьою стороною визначено суб’єкти господарської діяльності які пройшли акредитацію Національним агентством з акредитації України, отримали атестат про акредитацію органу з інспектування у сфері пожежної та техногенної безпеки і відповідають критеріям ISO/IEC 17020:2012 Вимоги до діяльності різних типів органів, що здійснюють інспектування.
     Діяльність органів з інспектування у сфері пожежної та техногенної безпеки стрімко розвивається та набирає обертів. Все більше учасників будівельного ринку звертаються до органів з інспектування провести та надати незалежно оцінку відповідності змонтованих систем протипожежного захисту вимогам будівельних норм та правил, а також засвідчити їх працездатність.
     Однак, на сьогодні, відсутні єдині підходи до організації діяльності органів з інспектування у сфері пожежної та техногенної безпеки, оскільки вимоги ISO/IEC 17020 встановлюють загальні критерії не залежно від сфери діяльності таких органів.
     З метою усунення недостатнього нормативного забезпечення у діяльності органів з інспектування, відповідні підприємства, що пройшли акредитацію, виступили з ініціативою розробити національні стандарти спрямовані на запровадження єдиних підходів у проведенні інспектування систем протипожежного захисту, встановлення єдиних критеріїв до персоналу, забезпеченості засобами вимірювальної техніки тощо.
     Ініціатива підтримана Технічним комітетом № 315 «Системи техногенної і пожежної безпеки будівель і споруд». Членами технічного комітету 14 вересня 2016 р.  розглянуті пропозиції щодо підготовки проектів національних стандартів, що забезпечить стандартизовані підходи до проведення оцінки відповідності будівель, споруд, систем протипожежного захисту вимогам пожежної та техногенної безпеки. Підготовка відповідних проектів ДСТУ планується в рамках Плану національної стандартизації.

 

Олексій Гладишко, ТОВ «СКАЙ ГРУП КОНСАЛТИНГ»