Пакетне надання консалтингових послуг у сфері

пожежної та техногенної безпеки

Системи пожежогасіння

Системи пожежного оповіщення

Пожежна сигналізація

Get Adobe Flash player
Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

proektДБН Б.2.5-56:2014 Системи протипожежного захисту

Затверджено з наданням чинності з 01 липня 2015 року наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.11.2014 № 312.

Будівельні норми розроблено на заміну ДБН В.2.5.56:2010 Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту.

Вимоги цих будівельних норм поширюються на проектування, монтування, перевіряння систем і підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту (СПЗ), а саме:

автоматичних систем пожежогасіння (АСПГ);

автономних систем пожежогасіння локального застосування (СПГа);

систем пожежної сигналізації (СПС);

систем оповіщування про пожежу та управління  евакуюванням людей (СО);

систем протидимного захисту (СПДЗ);

систем централізованого пожежного спостерігання (СЦПС);

диспетчеризації СПЗ.

Зазначені вище СПЗ призначені для протипожежного захисту будинків, споруд, приміщень та устаткування різного призначення під час нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту цих об’єктів.

Ці будівельні норми встановлюють вимоги до обладнання об’єктів СПЗ під час їхнього будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, зміни категорій приміщень і будинків за вибухопожежною і пожежною небезпекою за НАПБ Б.03.002-2007 Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою. Вимоги цих будівельних норм рекомендується застосовувати під час реставрації. Вимоги цих будівельних норм є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб,  які здійснюють будівельну діяльність на території України, незалежно від їхніх форм власності.

Ці будівельні норми не поширюються на проектування, СПЗ для: будинків і споруд, що проектуються за спеціальними нормами;  технологічних установок, розташованих поза будинками; складських будинків для зберігання, аерозольної продукції;  систем пожежогасіння  призначених для гасіння  пожеж з наявністю вибухових речовин,  джерел іонізуючого випромінювання та  пожеж класу  D згідно з ГОСТ 27331 (горючі метали). Проектування СПЗ  на  вище перелічених об’єктах здійснюється за галузевими нормами, або індивідуальними технічними  умовами, концепціями.

Також, нова редакція ДБН В.2.5-56 містить розділ «Системи протидимного захисту». У зв’язку з цим, з 1 липня 2015 року втрачає чинність на території України розділи 5 та 22 СНиП 2.04.05-91*У Отопление, вентиляция и кондиционирование