Пакетне надання консалтингових послуг у сфері

пожежної та техногенної безпеки

Системи пожежогасіння

Системи пожежного оповіщення

Пожежна сигналізація

Get Adobe Flash player
Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

1434700674Завдяки мораторію на перевірки з боку державних контролюючих органів, впровадженому у серпні 2014 року, кількість перевірок у минулому році, проти того ж періоду 2013 року, знизилася на 68 %. При порівнянні останніх кварталів 2013 та 2014 років ДРС констатувала зменшення кількості перевірок на 98,5%.

 

Цього року мораторій продовжується.

Наприкінці грудня минулого року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», в якому було встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) мають здійснюватися протягом січня-червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Нестрашний мораторій

Державна регуляторна служба України підтримує позицію Уряду щодо обмежень на проведення контролюючими органами перевірок підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців. Однак існує і протилежна думка – що через мораторій на проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності порушуються конституційні права громадян. Подібна інформація не відповідає та не може відповідати дійсності. І ось з яких причин. 

По-перше, саме проведення перевірок нічим не заборонено. Лише установлено особливий порядок їх проведення – з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Крім того, загалом, перевірки суб'єктів господарської діяльності не дають гарантій якості їх діяльності.
Так, наприклад, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 № 317-р Державній службі України з надзвичайних ситуацій було надано дозвіл на проведення планових перевірок стану пожежної та техногенної безпеки.

Серед об’єктів з цього переліку, що вже були перевірені, значилась і сумнозвісна нафтобаза БРСМ-Нафта, за пожежею на якій спостерігала вся країна.

Таким чином, реалізація контролюючими органами норм закону, що обмежують перевірки, абсолютно не створює передумов для порушення державою конституційних прав громадян. В той же час надання дозволу контролюючим органам на проведення перевірок Кабінетом Міністрів України є дієвим механізмом попередження випадків перевірок з підстав, не передбачених законом.

Джерело – Державна регуляторна служба України (посилання)